Igaz, hogy az esetek nagyobb hányadában az aranyér könnyen kezelhető, azonban a tartósan fennálló gyulladás és vérzés számos komolyabb, akár veszélyes állapotot is eredményezhet 

Aranyeres krízis

A belső aranyeres, tágult visszeres csomók kizáródását jelenti a végbél záróizomzatának külső felszínére. Az aranyeres krízis heves fájdalommal jár, a beteg ülni vagy akár állni sem bír, elesettséget érez, továbbá rendszerint hőemelkedés vagy láz is kíséri az állapotát. A visszerek ebben az állapotban gyakran már nem visszahelyezhetőek, illetve maguktól sem húzódnak vissza. Ez a panasz akár sürgős sebészeti beavatkozást is igényelhet, emiatt mindenképpen (sebész vagy proktológus) orvoshoz kell fordulni.

Visszérgyulladás, fertőzés, fekély

Az aranyeres csomót borító vékony nyálkahártya sérülékeny, ezért bármilyen irritáció következtében kialakulhat helyi gyulladás, amely könnyen el is fertőződhet (elsősorban a sérült hámfelszín széklettel történő érintkezése következtében). Ez szisztémás gyulladást, fertőzést is okozhat, emellett fekély is kialakulhat az érintett területen. 

Vérszegénység, vashiány

Hosszabb ideje fennálló aranyeresség az elhúzódóan jelentkező vérvesztés következtében hosszú távon vérszegénységet is okozhat. Ugyan aktuálisan kevésnek tűnik a vérvesztés, azonban a kezeletlen aranyérbetegség tulajdonképpen folyamatos vérzést vált ki a szervezetben, amely fontos anyagok (pl. vas) hiányát okozhatja. A vérszegénység vezető tünetei a fáradtság, fázékonyság, koncentrációzavar, ingerlékenység és a sápadt bőr.

Forrás: Webbeteg.hu